Viestintäpalvelut

Viestintä_ScanStockPhoto_image_1089956.jpg

Keravan kaupungin viestinnän tehtävänä on palvella kuntalaisia sekä tukea Keravan kaupungin organisaatiota ja sidosryhmiä viestintään liittyvissä asioissa. Kaupungin julkisuuskuvaan vaikutetaan teoilla ja viestinnällä. Hyvä toiminta vaatii tuekseen aina hyvää viestintää. Keravan kaupungin viestinnästä vastaa kaupunginjohtaja apunaan viestintäjohtaja.

Keravan kaupungin viestintä

Vivikka Richt
Viestintäjohtaja
puh. 040 318 2139
vivikka.richt@kerava.fi

Joni Salomaa

graafinen suunnittelija

puh. 040 318 4354

joni.salomaa@kerava.fi


Anni Pasuri

viestinnän suunnittelija, sosiaali- ja terveyspalvelut

puh. 040 318 2340

anni.pasuri@kerava.fi


Tuomas Kiuru

viestinnän suunnittelija, kasvatus- ja opetuspalvelut

puh. 040 318 2832

tuomas.kiuru@kerava.fi


Leena Huovinen, vapaa-aika ja hyvinvointi

suunnittelija-koordinaattori
puh. 040 318 2471
leena.huovinen@kerava.fi

Eija Rissanen

viestinnän asiantuntija, kaupunkitekniikka ja kaupunkikehitys
puh. 040 318 4125 
eija.rissanen@kerava.fi

Tapahtumat:

Nina Roisko

tapahtumatuottaja, ROOTS, Sirkusmarkkinat, Talven taikamaa

puh. 040 318 2315

nina.roisko@kerava.fi


Mari Kronström

tapahtumatuottaja, Keravan päivä, Kerava-sali, Talven taikamaa

puh. 040 318 2009

mari.kronstrom@kerava.fi

 

Salla Laiho
tapahtumatuottaja, kulttuuri
puh. 040 318 2002
salla.laiho@kerava.fi



Päivitetty 26.06.2019 klo 11:52