Viestintäpalvelut

Viestintä_ScanStockPhoto_image_1089956.jpg

Keravan kaupungin viestinnän tehtävänä on palvella kuntalaisia sekä tukea Keravan kaupungin organisaatiota ja sidosryhmiä viestintään liittyvissä asioissa. Kaupungin julkisuuskuvaan vaikutetaan teoilla ja viestinnällä. Hyvä toiminta vaatii tuekseen aina hyvää viestintää. Keravan kaupungin viestinnästä vastaa kaupunginjohtaja apunaan viestintäjohtaja.

Keravan kaupungin viestintäryhmä

Keskushallinnon toimiala:

Vivikka Richt
Viestintäjohtaja, ryhmän puheenjohtaja
puh. 040 318 2139
vivikka.richt@kerava.fi

Joni Salomaa

graafinen suunnittelija

puh. 040 318 4354

joni.salomaa@kerava.fi


Kasvatuksen ja opetuksen toimiala:


Sosiaali- ja terveyspalveluiden toimiala:

Jarno Moisala
hallintopäällikkö
puh. 040 318 2559 
jarno.moisala@kerava.fi

Anni Pasuri

viestinnän suunnittelija

puh. 040 318 2340

anni.pasuri@kerava.fi


Vapaa-ajan ja hyvinvoinnin toimiala: 


Leena Helminen

suunnittelija-koordinaattori
puh. 040 318 2471
leena.helminen@kerava.fi

Kaupunkitekniikan toimiala:

Eija Rissanen
viestinnän asiantuntija
puh. 040 318 4125 
eija.rissanen@kerava.fi

Tapahtumatuotanto:

Nina Roisko

Tapahtumatuottaja 

puh. 040 318 2315

nina.roisko@kerava.fi


Mari Kronström

kulttuurintuottaja

puh. 040 318 2009

mari.kronstrom@kerava.fi

 

Kulttuuripalvelut:
Salla Laiho
tapahtumatuottaja
puh. 040 318 2002
salla.laiho@kerava.fi



Päivitetty 24.04.2019 klo 15:19