Työllisyyspalvelut

Työllisyyspalvelut edistää työllisyyttä tukemalla asiakkaan polkua kohti työllistymistä, ehkäisee pitkäaikaistyöttömyyden syntyä sekä pyrkii parantamaan erilaisissa elämäntilanteissa olevien henkilöiden työllistymismahdollisuuksia, vaikuttamaan heidän hyvinvointiinsa ja edistämään yhteiskunnallista osallisuutta.


Käyntiosoite: Kauppakaari 11, 04200 Kerava
Postiosoite: PL 123, 04201 Kerava
Puh: 09 294 91 (vaihde)
Sähköposti: tyollisyyspalvelut@kerava.fi


Asiakaspalveluajat:
ma-pe klo 8-15


Henkilökunnan yhteystiedot:


Martti Poteri
Työllisyysjohtaja
Puh. 040 318 2108
martti.poteri@kerava.fi


Mika Aartti

Työllisyyspalveluyksikön esimies
Puh. 040 318 2715
mika.aartti@kerava.fi

  • työttömien palveluohjaus, kuntouttava työtoiminta, palkkatuella työllistämiseen liittyvät asiat, työllistämisen kuntalisä

Ari Korteslahti
Työnjohtaja
Puh. 040 318 3462
ari.korteslahti@kerava.fi

  • tilaustöiden organisointi, työnjohto


Inne Niutanen
Työvalmentaja
Puh. 040 318 3539
inne.niutanen@kerava.fi

  • omavalmentaja


Jouko Tauriainen
Työtoiminnan ohjaaja
Puh. 040 318 3024
jouko.tauriainen@kerava.fi

  • työtoiminnan ohjaaminen, siivoustöiden tilaukset, alihankintatyöt


Mira Vastapuu
Toimistosihteeri
Puh. 040 318 4880
mira.vastapuu@kerava.fi

  • toimistotyöt, laskutus
Päivitetty 15.09.2022 klo 11:32