Kirjasto

​​​​​Käyntiosoite​​Paasikivenkatu 12, 04200 Kerava
​Asiakaspalvelu
040 318 2580
kirjasto(a)kerava.fi
​Tilavaraukset​040 318 2455 (ma-pe 12-15)
kirjastontilat(a)kerava.fi
​Näyttelyseinien varaukset
040 318 2580
​Kaukopalvelukaukopalvelu(a)kerava.fi
​Vahtimestarit​040 318 2574
Perintä040 318 2182 (ma-pe 12-15)


 

Henkilökunnan yhteystiedot:

Maria Bang

Kirjastopalvelujohtaja
p. 040 318 2095
maria.bang@kerava.fi

  • ​​Kirjastopalveluiden johtaminen


​Merja Majuri

Hallintosihteeri
p. 040 318 2454
merja.majuri@kerava.fi

  • ​Taloushallinto, toimistopalvelut

​Henrik Lenck

Palvelupäällikkö
p. 040 318 4497
henrik.lenck@kerava.fi

  • ​Palveluiden kehittäminen
  • ​Työhönotto, harjoittelijat, TET-paikat

​Merja Salo

Vastaava kirjastonhoitaja
p. 040 318 4987
merja.p.salo@kerava.fi

  • Aikuisten kirjastopalvelut

  • Tietokirjallisuus

Anniina Kuhmonen

​Vastaava kirjastonhoitaja
p. 040 318 2529
anniina.kuhmonen@kerava.fi

  • ​Lasten- ja nuortenkirjastopalvelut
  • Lasten ja nuorten tapahtumat


  ​

​ ​Aikuisten osasto

​Annika Helastila

​Informaatikko
p. 040 318 4495
annika.helastila@kerava.fi


  • E-aineistot

 

Tuula Rautio

Kirjastonhoitaja
p. 040 318 4507
tuula.rautio@kerava.fi

  • ​​​Kaunokirjallisuus
  • Maahanmuuttajaryhmät
  • Keskiasteen oppilaitosten ja aikuisten ryhmäkäynnit

Päivi Rautavuori

Kirjastonhoitaja
p. 040 318 4504
paivi.rautavuori@kerava.fi

  • Musiikki ja elokuvat


Näyttelyseinät, vanhustentalot, kirjastoystävä-toiminta

p. 040 318 2580


 

​ ​Lasten ja nuorten alue

Alle kouluikäisten, alakoululaisten ja yläkoululaisten ryhmäkäynnit, satutunnit

p. 040 318 2140, kirjasto.lapset(a)kerava.fi


 


 

Päivitetty 07.12.2022 klo 10:28