Kirjasto

​​​​​Käyntiosoite​​Paasikivenkatu 12, 04200 Kerava
​Puhelin, lainauspalvelut, Uutistori​040 318 2157
​Puhelin, neuvontapalvelut​040 318 2580
​Sähköposti​kirjasto(a)kerava.fi
​Tilavaraukset​040 318 2455 (ma-pe 12-15)
kirjastontilat(a)kerava.fi
​Näyttelyseinien varaukset
​040 318 2548
​Kaukopalvelu​p. 040 318 2580
kaukopalvelu(a)kerava.fi
​Hankinta​040 318 2452
​Vahtimestarit​040 318 2574
Perintä040 318 2182 (ma-pe 12-15)


 

Henkilökunnan yhteystiedot:

​Jari Paavonheimo

Kirjasto- ja kulttuuripalveluiden johtaja
​p. 040 318 2095
jari.paavonheimo@kerava.fi

  • ​Kirjasto- ja kulttuuripalveluiden johtaminen

​Merja Majuri

Kirjastosihteeri
p. 040 318 2454
fax (09) 2946583
merja.majuri@kerava.fi

  • ​Taloushallinto, toimistopalvelut

​Anniina Kuhmonen

Palvelupäällikkö
p. 040 318 2529
anniina.kuhmonen@kerava.fi

  • ​Palveluiden kehittäminen
  • ​Työhönotto, harjoittelijat, Tet-paikat

​Merja Salo

Vastaava kirjastonhoitaja
p. 040 318 4987
merja.p.salo@kerava.fi

  • Aikuisten osasto

  • Tietokirjallisuus

Eila Niemi

​Vastaava kirjastonhoitaja
p. 040 318 4509
eila.niemi@kerava.fi

  • ​Lasten- ja nuortenkirjastopalvelut
  • Lasten ja nuorten tapahtumat

​Salla Laiho

Tapahtumapäällikkö, Kulttuuripalvelut
p. 040 318 2002
salla.laiho@kerava.fi

  • Kirjasto- ja kulttuuripalvelujen tapahtumien koordinointi


  ​

​ ​

Aikuisten osasto

Tuula Rautio

Kirjastonhoitaja
p. 040 318 4507
tuula.rautio@kerava.fi

  • ​Kaunokirjallisuus
  • Maahanmuuttajaryhmät

 

Päivi Rautavuori

Kirjastonhoitaja
p. 040 318 4504
paivi.rautavuori@kerava.fi


  • Musiikki ja elokuvat

​​Johanna Kuipers

Informaatikko
040 318 2096

johanna.kuipers@kerava.fi

  • ​Yläkoululaisten, keskiasteen oppilaitosten ja aikuisten ryhmäkäynnit

Näyttelyseinät, vanhustentalot, kirjastoystävä-toiminta

p. 040 318 2548 


 

​ ​Lasten ja nuorten alue

Alle kouluikäisten ja alakoululaisten ryhmäkäynnit, satutunnit

p. 040 318 2140, kirjasto.lapset@kerava.fi


 


 

Päivitetty 31.05.2018 klo 16:40