Kaupunkikehityspalvelut

Kaupunkisuunnittelujohtaja Pia Sjöroos
puh. 040 318 2323
pia.sjoroos@kerava.fi

  • osaston johtaminen


Johtava kaavasuunnittelija, YKS 573, Tuomas Turpeinen
puh. 040 318 2480
tuomas.turpeinen@kerava.fi

  • kaupunkisuunnittelujohtajan sijainen
  • tiiminvetäjä, asemakaavoitus
  • asemakaavojen laatiminen 
  • päätökset suunnittelutarveratkaisuista ja poikkeamispäätöksistä
  • rakennustapaohjeet  


vs. Kaupungingeodeetti Mirka Härkönen

puh. 040 318 2954
mirka.harkonen@kerava.fi

  • maanmyynti ja -osto, maanvuokraus, maankäyttösopimukset


vs. Yleissuunnittelupäällikkö Olli Hokkanen 
puh. 040 318 2393
olli.hokkanen@kerava.fi

  • maankäytön yleissuunnitteluasiat
  • kaupunkistrategia 
  • palveluverkkosuunnittelu 
  • lausuntojen valmistelu

Kaavasuunnittelija Jenni Aalto
puh. 040 318 2846

  • asemakaavojen laatiminen, rakennustapaohjeet
  • suunnittelutarveratkaisujen ja poikkeamislupien valmistelu


Kaavasuunnittelija Netta Halonen
puh. 040 318 2388
netta.halonen@kerava.fi

  • asemakaavojen laatiminen, rakennustapaohjeet
  • suunnittelutarveratkaisujen ja poikkeamislupien valmistelu


Kaavoitussihteeri Marju Miettinen
puh. 040 318 2463
marju.miettinen@kerava.fi

  • toimistotehtävät, kaavoitusprosessissa avustaminen


Maankäyttösihteeri Heli Lehto
puh. 040 318 2389
heli.lehto@kerava.fi

  • maanhankinnan ja luovutuksen sekä maankäyttösopimusten avustaminen ja valmistelu, tonttien markkinointi, maaomaisuuden kirjanpito, kaavaotteet

Asuntomessuprojekti
Parhaiten tavoitat messuprojektin yhteisestä sähköpostista:

asuntomessut@kerava.fi


Projektikoordinaattori Ida Kivialho
puh. 040 318 2943
ida.kivialho@kerava.fi


Asuntomessujen projektipäällikkö Sofia Amberla
puh. 040 318 2940
sofia.amberla@kerava.fi

  • asuntomessuhankkeen koordinointi ja johtaminen

Viestinnän asiantuntija
Eeva-Maria Lidman
puh. 040 318 2963
eeva-maria.lidman@kerava.fi


Päivitetty 01.06.2022 klo 13:54