Kaupunkikehityspalvelut

Kaupunkisuunnittelujohtaja Pia Sjöroos
puh. 040 318 2323
pia.sjoroos@kerava.fi

  • osaston johtaminen


Kaupungingeodeetti Tiina Hartman
puh. 040 318 2356
tiina.hartman@kerava.fi

  • maanmyynti ja -osto, maanvuokraus, maankäyttösopimukset

  

Kaava-arkkitehti Juha Pasma
puh. 040 318 2456
juha.pasma@kerava.fi

  • asemakaavoitustiimin vetäjä, asemakaavojen laatiminen, rakennustapaohjeet  

 

Yleissuunnittelupäällikkö Emmi Malin
puh. 040 318 4348
emmi.malin@kerava.fi

  • yleissuunnitteluasiat, palveluverkkosuunnittelu, lausuntojen valmistelu

 

Kaavasuunnittelija, YKS 573, Tuomas Turpeinen
puh. 040 318 2480
tuomas.turpeinen@kerava.fi

  • asemakaavojen laatiminen, rakennustapaohjeet 

  

Kaava-arkkitehti Tommi Jääskeläinen
puh. 040 318 2388
tommi.jaaskelainen@kerava.fi

  • asemakaavojen laatiminen, rakennustapaohjeet 

 

Kaavoitussihteeri Marju Miettinen
puh. 040 318 2463
marju.miettinen@kerava.fi

  • toimistotehtävät, kaavoitusprosessissa avustaminen


Maankäyttösihteeri Heli Lehto
puh. 040 318 2389
heli.lehto@kerava.fi

  • maanhankinnan ja luovutuksen sekä maankäyttösopimusten avustaminen ja valmistelu, tonttien markkinointi, maaomaisuuden kirjanpito, kaavaotteet
Päivitetty 13.03.2020 klo 13:48