Kaupunkikehityspalvelut

Kaupunkisuunnittelujohtaja Pia Sjöroos
puh. 040 318 2323
pia.sjoroos@kerava.fi

  • osaston johtaminen


Kaupungingeodeetti Tiina Hartman
puh. 040 318 2356
tiina.hartman@kerava.fi

  • maanmyynti ja -osto, maanvuokraus, maankäyttösopimukset


vs. Yleissuunnittelupäällikkö Olli Hokkanen 
puh. 040 318 2393
olli.hokkanen@kerava.fi

  • maankäytön yleissuunnitteluasiat
  • kaupunkistrategia 
  • palveluverkkosuunnittelu 
  • lausuntojen valmistelu


Vanhempi kaavasuunnittelija, YKS 573, Tuomas Turpeinen
puh. 040 318 2480
tuomas.turpeinen@kerava.fi

  • tiiminvetäjä, asemakaavoitus
  • projektipäällikkö, keskustaprojekti
  • asemakaavojen laatiminen 
  • rakennustapaohjeet  

Asuntomessujen projektipäällikkö, Sofia Amberla
puh. 040 318 2940
sofia.amberla@kerava.fi

  • asuntomessuhankkeen koordinointi ja johtaminen


Kaava-arkkitehti Sanna Lahti
puh. 040 318 2585
sanna.lahti@kerava.fi

  • kaavoituksen yleissuunnittelu


Kaava-arkkitehti Tommi Jääskeläinen
puh. 040 318 2388
tommi.jaaskelainen@kerava.fi

  • asemakaavojen laatiminen, rakennustapaohjeet 

Kaavasuunnittelija Jenni Aalto
puh. 040 318 2846
jenni.aalto@kerava.fi
  • asemakaavojen laatiminen, rakennustapaohjeet
  • suunnittelutarveratkaisut ja poikkeamisluvat

Kaavoitussihteeri Marju Miettinen
puh. 040 318 2463
marju.miettinen@kerava.fi

  • toimistotehtävät, kaavoitusprosessissa avustaminen


Maankäyttösihteeri Heli Lehto
puh. 040 318 2389
heli.lehto@kerava.fi

  • maanhankinnan ja luovutuksen sekä maankäyttösopimusten avustaminen ja valmistelu, tonttien markkinointi, maaomaisuuden kirjanpito, kaavaotteet
Päivitetty 29.09.2021 klo 10:30