Museopalvelut

Keravan kaupungin museopalvelut muodostavat Keravan museo ja Keravan taidemuseo. Taide- ja museokeskus Sinkka on molempien museoiden pääasiallinen toimintaympäristö, tarjoten tilat monipuoliselle museotoiminnalle.


Käyntiosoite: Kultasepänkatu 2, 04250 Kerava

Postiosoite: PL 123, 04201 Kerava

Puhelinvaihde: 09 294 91

 

Henkilökunnan yhteystiedot

Taide- ja museokeskus Sinkka

p. 040 318 4300 (avoinnaoloaikoina)

sinkka@kerava.fi

www. sinkka.fi

 

Keravan museo

Leena Karttunen

Museonjohtaja

p. 040 318  2003
leena.karttunen@kerava.fi

 

Tommi Uutela

Museoamanuenssi

p. 040 318 2042

tommi.uutela@kerava.fi

 

Keravan Taidemuseo

Arja Elovirta

Museonjohtaja

p. 040 318 3434

arja.elovirta@kerava.fi

 

Helena Kinnunen

Museoamanuenssi

p. 040 318 3435

helena.kinnunen@kerava.fi

 

Kirsi Nuppola

Museolehtori

puh. 040 318 3436

kirsi.nuppola@kerava.fi

 

Päivitetty 12.04.2016 klo 14:54