Maankäyttöpalvelut

Käyntiosoite: Kultasepänkatu 7, 04250 Kerava
Postiosoite: PL 123, 04201 Kerava
Puhelinvaihde: 09 294 91
Sähköposti: kaupunkisuunnittelu@kerava.fi

Maankäyttöjohtaja 

Jukka Laitila

puh 040 318 2392, sp jukka.laitila@kerava.fi

- osaston johtaminen
- kaupunkikehitysjaoston esittelijä
- seutuyhteistyö
- lausunnot
- maanomistajien suostumus

 

Kaupungingeodeetti 

Tiina Hartman
puh 040 318 2356 sp tiina.hartman@kerava.fi

- maanhankinta ja luovutus
- tonttiasiat
- maankäyttösopimukset

Kaava-arkkitehti
Marja Pelo
puh. 040 318 2316, sp marja.pelo@kerava.fi
- asemakaavojen laatiminen
- rakennustapaohjeet

Kaava-arkkitehti
Tommi Jääskeläinen
puh 040 318 2388, sp tommi.jaaskelainen@kerava.fi
- asemakaavojen laatiminen
- rakennustapaohjeet

Kaava-arkkitehti
Juha Pasma
puh 040 318 2456, sp juha.pasma@kerava.fi
- asemakaavojen laatiminen
- rakennustapaohjeet

​Kaavasuunnittelija
Tuomas Turpeinen
puh 040 318 2480, sp tuomas.turpeinen@kerava.fi

- asemakaavojen laatiminen

Yleiskaavasuunnittelija
Heini-Sofia Iho
puh 040 318 2092, sp​ heini-sofia.iho@kerava.fi

- yleiskaavan suunnittelu

Kaavoitussihteeri
Marju Miettinen
puh 040 318 2463 sp marju.miettinen@kerava.fi
- toimistotehtävät, kaupunkikehitysjaoston sihteeri

Maankäyttösihteeri
Heli Lehto
puh 040 318 2389 sp heli.lehto@kerava.fi
- avustaminen kaavojen laadinnassa
- kaavaotteet
 
Paikkatietojohtaja
Ossi Örn
puh 040 318 4047, sp. ossi.orn@kerava.fi
- kartta- ja paikkatietoasiat
- kiinteistörekisterin pitäjä
- koordinaatistot ja runkoverkot
 
Vs.Tontti-insinööri
Olli-Pekka Mikkonen
puh 040 318 2345, sp. olli-pekka.mikkonen@kerava.fi
- kiinteistötoimitukset
- tonttijaot
- kuntarekisterin ylläpito ja kehittäminen
 

Paikkatietoinsinööri
Timo Määttä
puh. 040 318 2348, sp. timo.maatta@kerava.fi
- rakennuspaikan osoitukset, sijaintikatselmukset,rajannäytöt ym. mittauspalvelut
- numeeristen kartta-aineistojen tilaus ja toimitus
- taso- ja korkeuskiintopisteet

 
Kiinteistörekisterinhoitaja
Heidi Selvam
puh 040 318 2330, sp. heidi.selvam@kerava.fi
- kiinteistöjen rekisteröinti
 

Paikkatietosuunnittelija
Jaana Janhunen
puh 040 318 2354, sp. jaana.janhunen@kerava.fi
- kantakartan ylläpito
- tonttijakolaskennat
- osoitetiedot

Paikkatietokäsittelijä
Maire Mononen
puh 040 318 2351, sp. maire.mononen@kerava.fi
- karttatilaukset / tulosteet
- tontinvuokrauslaskutus

Paikkatietokäsittelijä
Niina Janhonen
puh 040 318 2353 sp niina.janhonen@kerava.fi
- karttatilaukset / tulosteet
 

Maanmittausteknikko
Pekka Uimonen
puh 040 318 4150, sp. pekka.uimonen@kerava.fi
- maastomittaus


Kartoittaja
Harri Hartikainen
puh 040 318 4122 sp harri.hartikainen@kerava.fi
- maastomittaus

Kartoittaja
Mika Hakkarainen
puh 040 318 2397 sp mika.hakkarainen@kerava.fi
-maastomittaus
 
Kartoittaja
Olli Kunnas
puh 040 318 2556 sp olli.kunnas@kerava.fi
- maastomittaus
 

Kartoittaja
Niko Kuusela 

puh 040 318 2391 sp niko.kuusela@kerava.fi

- maastomittaus

 
Mittausetumies
Ari Kolehmainen
puh 040 318 4046 sp ari.kolehmainen@kerava.fi
- maastomittaus

 ​

 

 

 

 


 
Päivitetty 12.06.2017 klo 08:59